Напиток за топење на масните наслаги на стомакот

Народната помош често знае да биде навистина ефикасна, а овој е напиток кој секој може лесно да си го подготви дома, а значајни резултати се забележуваат за неколку недели при секојдневна консумација.

Состојки:
2 литри вода
1 грејпфрут
1 излупена мандарина или портокал
1 цеден лимон
1/2 излупена краставица (не е задолжителна)

неколку свежи листови нане коцки мраз.

Подготовка:
1. Овошјето и зеленчукот, исчистете ги, а потоа изгмечете ги (или изблендирајте ги) и ставете ги во садот со водата.
2. Додајте го нането, а коцките мраз може да ги додадете и пред самата консумација.
3. За најдобар ефект оставете напитокот да постои барем 2 часа.

Напитокот консумирајте го во текот на целиот ден по малку.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk