Напиток кој ќе ви даде дополнителна енергија во долгиот и напорен ден

Иако на прв поглед ќе си помислите дека состојките кои се составен дел од овој вкусен напиток повеќе одговараат за подготовка на освежителна салата сепак дајте му предност на напитокот кој веруваме дека ќе придонесе за подигнување на нивото на енергија во вашиот организам.

Потребни состојки:

1 краставица
1 лимон
1 кромид
1 рака магдонос
1/3 слатка црвена пиперка
3 мали домати

Сите состојки добро изблендирајте ги, процедете и уживајте во напитокот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk