Напиток од магдонос како природен диуретик

 

Елиминирајте го вишокот течности во организмот и чувството на подуеност во стомакот со помош на овој освежителен напиток од лимон. Сигурни сме дека со редовна употреба ќе успеете да ја „збуните“ вагата.

Потребни состојки:
– 80 грама свеж магдонос ( ситно сецкан )
– сок од два лимона
– 3 литри вода
– пола кафена лажичка ѓумбир

Сите состојки добро промешајте ги и додадете ја водата. Пијте го пијалакот наутро на празен стомак, најмногу пет дена.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk