Направете домашен мајонез со далеку помалку калории од обичниот

Направете сами домашен посен мајонез со далеку помалку калории од обичниот. Ќе се изненадите колку е вкусен.

Потребни состојки:
половина чаша соино млеко
1 чаша масло за јадење
2 кафени лажички лимонов сок
1 кафена лажичка сенф
1 кафена лажичка куркума
сол според вкус

Начин на подготовка

Сите состојки ставете ги во блендер и мешајте се додека не ја добиете саканта густина.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk