Направете домашна крема за лице од кокосово масло

Објавено на: Jan 03, 2017 од Мама Ане

Ако имате проблематична кожа на лицето направете ја оваа домашна крема од кокосово масло која е целосно безбедна за употреба без хемикалии и ризик од несакана реакција.

Потребни ви се само две исклучително природни состојки кои сигурно ги имате во вашата кујна- кокосово масло и сода бикарбона.

Половина лажичка сода бикарбона промешајте со две лажици кокосово масло.
Кога ќе ги промешате овие две состојки ќе направите моќна комбинација која одлично помага при лекување на акни, црвенило и лузни на кожата.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…