Направете природни домашни капки со антибиотско дејство

Освен што го зајакнува имунитетот, овој лек има способност да го регулира крвниот притисок и делува благотворно против астма и бронхитис.
Станува збор за едноставен лек од само две состојки. За неговата подготовка потребни ви се само 300 грама лук и 200 милилитри рум.

Природните капки со антибиотско дејство се подготвуваат многу лесно.

Исчистете го лукот и исецкајте го на покрупни парченца. Ставете го во стерилизиран стаклен сад. Додадете го и румот и кратко промешајте со лажица. Затворете го садот и оставете го да отстои околу десетина дена.

Потоа процедете ја течноста и чувајте ја во ладилник.

Конзумирајте по две капки од лекот во чаша вода секое утро на празен стомак, пред ручекот и вечерата.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk