Направете сами влажни марамчиња со кокосово масло

Мајката од снимката одлучила за своето бебе да направи домашни влажни марамчиња кои не содржат хемикалии и се далеку поефтина варијанта од оние што можеме да ги купиме во маркетите.
Целиот процес трае само пет минути а ќе ви бидат потребни хартиени марамчиња, кокосово масло, купка и пластичен сад со капак.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk