Направете сами: Килимчиња од стари чаршафи

Објавено на: Dec 29, 2016 од Мама Ане

Изгледаат прекрасно и лесно можете да ги направите сами. 

Потребна ви е само тенка мрежа, неколку стари чаршафи и ножици.

Исечете ја ткаенината на ленти и преку секое дупче од мрежата протнете ја, а потоа заврзете јазол.

meko_kilimche_ot_plat_02 meko_kilimche_ot_plat_03 meko_kilimche_ot_plat_04 meko_kilimche_ot_plat_07


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…