Направете сами смеса за избелување на забите

Објавено на: Jan 02, 2017 од Мама Ане

Доволна е една лажичка сода бикарбона за вашите заби да блескаат од белина.

Содата промешајте ја со малку сол и неколку капки јаболков оцет.

Оваа смеса ќе почне да пени. Нанесете ја на четкичката за заби и измијте ги забите на вообичаениот начин.

Потоа измијте ги забите користејќи ја пастата за заби што секојдневно ја користите.

Ова практикувајте го еднаш неделно и за неколку недели ќе приметите драстична разлика во бојата на вашите заби.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…