Народен лек за воспалено грло и ангина

Објавено на: Mar 17, 2016 од Мама Весна

Доколку и вие сте меѓу оние кои се борат со воспалено грло и крајници или со ангина, имаме добри вести за вас. Овој народен лек ја лечи ангината за само 4 часа.

Потребни состојки:

– 80 g мелени семенки од ким прелиени 200 ml вода. Се варат 15 минути. Откако ќе добиете густа растеглива маса која личи на талог од кафе процедете и додајте 50 ml вода и повторно варете ги.

Тргнете ги од оган и додајте една лажица коњак (или вињак) и готови сте,вашиот лек е спремен.

Од лекот треба да конзумирате по една супена лажица на секој половина час, а веќе по 2 часа болката постепено ќе се повлекува. Во потешки случаи на настинка можете да го пиете овој лек и подолго.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…