Најделотворно чистење на бели дробови кај пушачите со мешавина од лук и ѓумбир

Од штетноста на цигарите страда целиот организам, особено респираторниот тракт.
Со помош на лук и ѓумбир исчистете ги вашите бели дробови и подобрете ја вашата општа здравствена состојба.
Потребни ви се:
– 400 грама лук исчистен и исецкан на мали парчиња
– едно парче ѓумбир
– 2 лажици куркума
– 400 грама кафен шеќер
– 1 литар вода
Водата сипете ја во поголем сад, додајте го шеќерот и загревајте. Кога ќе почне да врие додајте го изренданиот ѓумбир ( 30 гр ), лукот и куркумата и продолжете да мешате со повремено мешање.
Тргнете го садот од оган и оставете да се олади на собна температура.
Лекот чувајте го во ладилник.
Секојдневно земајте по две лажици од оваа смеса, секое утро на празен стомак и две лажици навечер пред легнување.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk