На една машка карактеристика не може да и оддолее ниту една жена

Објавено на: Dec 19, 2016 од Мама Силвана

Кога се во прашање врските и односите, мажите и жените имаат слични или исти желби. Но кога станува збор за привлечноста, постои една машка карактеристика на која не може да и оддолее ниту една жена.

Резултатите покажале дека лицата кои најмногу се смеат и се доста духовити, привлекуваат најголемо внимание врз себе.

Истражувањето не ги поврзало духовитоста и интелигенцијата.

Исто така во него се вели дека кога мажот се обидува да биде духовит, а жената на тој негов обид реагира со искрена насмевка, голема е веројатноста дека таа ќе сака подобро да го запознае.

Ако пак и двајцата убаво се смеат, голема е веројатноста дека односот ќе се развие во нешто повеќе.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…