Н

Надежда – во превод од грчки со значење надеж, име на календарска светица.
Наталија – име со латинско потекло и значење родна или родена.
Наум – на еврејски наум значи утеха или утешител, име на библиски пророк и на македонски просветител.
Ненад – име кое се дава на второто дете близнак,во комбинација со Предраг
Никита – грчка божица на победата.
Никодин – машко име со значење народопобедник.
Ное – машко име изведено од библиското име Ној, кое на еврејски значи утеха.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk