Облоги од масло од чајно дрво против воспалени дојки

Маслото од чајно дрво се смета дека е најсилниот и најмоќниот природен антисептик. Доколку сте доилка и се соочувате со болни и отечени дојки тогаш масажата со ова масло може навистина да ги намали непријатните симптоми.
Освен што го намалува воспалението маслото од чајно дрво го спречува неговото понатамошно повторно појаување.

Две до три капки масло од чајно дрво ставете во половина чаша млака вода. Со течноста натопете памучна газа и тапкајте ги воспалените делови. Оставете ја кожата природно да се исуши а потоа измијте ги градите со млака вода.

Постапката повторете ја неколку пати во текот на денот.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk