Ова есен наградете се со нова физичка активност

Дури и оние најамбициозните можат да ја изгубат волјата за тренинг кога ќе дојдат ладните и врнежливи денови.

Но, без разлика дали грее сонце или врне дожд, почестете се себе си со редовна физичка активност, кога во оптимален случај би изнесувала барем 150 минути во текот на една недела.

Секогаш дадете им предност на физичките активности што би можеле да ги извршувате во надворешни услови поради дополнителното позитивно влијание на свежиот воздух и природната светлина.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk