О

Огнен – машко име од огнен, да не му пречи оган или молња.
Оливер – маслиново дрво

Орхидеја – женско име изведено од егзотичното цвеќе со исто име.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk