Пекарски квасец и мед-совршена комбинација за негувана кожа

Оваа домашно приготвена маска за нега на кожата на лицето содржи три здрави и природни состојки кои на кожата на лицето го враќаат сјајот и здравиот изглед.

Подготовката е многу едноставна.

Измешајте 1 коцка свеж квасец со малку течен мед. Доколку вашата кожа е сува и се лупи додадете една лажица маслиново масло.

Маската нанесете ја на кожата на лицето и оставете да делува 20 минути, па измијте се со млака вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk