Пијалак кој го зајакнува имунитетот

Овој пијалок можете да го користите како превентива за различни болести.

Потребно е:

2 помали лимони

200 мл природен мед

1 среден корен на ѓумбир

1 стаклена тегла од 0,5 мл

Подготовка:

Измијте го лимонот, излупете го ѓумбирот и исечкајте го на ситни парчиња па смелете во блендер.

Додадете го медот, па измешајте се. Смесата ставете ја во чиста тегла и затворете ја теглата со капаче, па чувајте ја во фрижидер.

Конзумација:

Можете да конзумирате по една супена лажица дневно, децата по една лажица. Смесата можете да ја ставате во чај или други топли пијалоци.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk