Победете го хроничниот замор со овој вкусен овошен напиток

Комбинацијата од киви и јаболко ветува победа против хроничниот замор, велат нутриционистите.
Природните шеќери се најдобар лек против заморот кој не стасува во текот на работниот ден.

Кивито е богато со витамин Ц и ензими, а пектинот од јаболките го намалува ризикот од ракот.

За да го подготвите овој напиток потребни ви се четири киви и четири мали јаболки.

Со помош на соковник направете сок и додајде една лажица мед и една третина кафена лажичка ѓумбир. Добро процедете и исипете ја течноста во голема чаша. Уживајте во одличниот вкус.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk