Подгответе пијалок кој ги неутрализира непријатните телесни мириси

 

Големо влијание на телесните мириси има храната која ја консумираме во текот на денот.

Доколку се измачувате со претераното потење  или имате проблем со лошиот здив, размислете за она што го јадете.

Покрај тоа што ќе внимавате на храната која ја внесувате, пијалакот против непријатни мириси е одлично решение кој дополнително ќе ги неутрализира истите:

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 4-5 листови свежа салата
  • 1 свежо исечкан магдонос
  • 1 исцеден лимон
  • 1 парче ѓумбир

Подготовка:

Состојките добро се измиваат и се соединуваат при мелењето во блендер. Сето тоа се става во шише и се пие секое утро на празен стомак.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk