Подгответе чај од билката чувар куќа и ефикасно излекувајте ја гнојната ангина

Од оваа лековита билка може да подготвите чај кој се смета за најдобар природен лек пртотив гнојна ангина.
Со испирање на устата овој чај може да ви помогне и во случај на постоење на афти и ранички во усната празнина, чир на желудникот и при менструални болки.

Како да го подготвите овој лековит чај?

Во три литри вода ставете 20 грама суви и 10 грама свежи листови од билката чувар куќа. Варете околу 15 минути. Потоа процедете и оставете го чајот да се олади.

Се препорачува шолја од овој чај да се испие наутро, на празен стомак, а потоа на секој час по една супена лажица чај додека не ја испиете целата количина.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk