Портокалот е лек за масната кожа на лицето

Честото миење на кожата и редовното отстранување на шминката се клучни за здрав изглед на масната кожа.
За да ги олесните проблемите со масната кожа пробајте ја оваа домашна маска од портокал.

За да ја подготвите маската потребни ви се сок од половина портокал и осум кафени лажички бело брашно. Состојките добро промешајте ги а густата смеса нанесете ја на лицето. Оставете ја да делува околу полоивна час, а потоа измијте го лицето со топла вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk