Постои едноставно решение за детските обувки кои се лизгаат по подот во домот

Неодамна на вашето дете сте му купиле прекрасни топлинки но кога ги носи детето се слизнува по подот додека оди и одеднаш ви се чини дека не се толку функционални?

Проблемот може да го решите многу едноставно и брзо- употребете самолеплива трака.

Исечете едно или две парчиња самолеплива трака и залепете ја на газиштето на топлинките/чевлите по целата должина. Структурата и материјалот од кој што е направена самолепливата трака ќе го спречи лизгањето по ламинатот или паркетот.

Пробајте, ќе бидете изненадени од резултатот.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk