Појадок со кои ќе изгубите 5 килограми

Ова е еден од најздравите и вкусни појадоци бидејќи содржи витамини и минерали кои го подобруваат изгледот на кожата, косата, го нормализираат метаболизмот и го зајакнуваат телото. Дневниот појадок ќе ви помогне при елиминирање на нечистотиите од телото и чистење на дебелото црево.

Безусловна го решава проблемот со мрзеливите црева и запек, согорува масти и ја нормализира тежината. По еден месец конзумирање на овој коктел ќе изгубите 3-5 килограми од својата тежина. Тенот, косата и ноктите ќе станат здрави и убави, а стомакот полека ќе се “стопи”.

Да се ​​подготви оваа појадок ќе биде потребно:

– 300 мл кефир (или ниско-масен јогурт)

– 2 лажици овес

– 1 лажичка мелено ленено семе

– 1 лажичка какао во прав

– 5-7суви сливи

Подготовка на појадокот:

Појадок се подготвена во вечерните часови за наредниот ден.

Прелиете ги со малку врела вода (100 ml) сувите сливи. Поклопете и оставете ги 5-10 минути. Во меѓувреме, во сад се става овесни снегулки, мелено семе и какао. Додадете го ќефирот и промешајте се.

Сливите ситно исецкајте ги (може во блендер до состојба на “Пире” или рачно) и да го додадете во претходната смеса.

Се меша добро и се остава во фрижидер.

Во утринските часови уживајте во здрав и вкусен доручек. Резултати наскоро ќе бидат видливи. На првиот ден ќе може да има “интересн” чувство во стомакот, но тоа ќе помине. Вашиот дигестивен систем ќе почне да работи како часовник!

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk