По породувањето мајките немаат секс со години

Резлтатите почажуваат дека голем број на жени го запоставуваат сексот и за оваа активност со години не наоѓаат време.

Мајките немаат време за секс. Неодамна спроведените истражувања откриле дека 32% од жените, немале сексуални односи и по неколку години.

Сексот станува реткост кога ќе се родат децата.

Во една онлајн анкета испитани се 553 жени, од различни старосни периоди и со минимум едно дете, за тоа кога последен пат воделе љубов. Освен горе споменатите податоци 36% од нив откриле дека од тогаш поминале неколку месеци, 27% изјавиле дека во прашање се неколку недели и само 5% од нив изјавиле дека тоа било пред неколку дена.

Експертите предупредуваат дека иако пренатрупаниот распоред го отежнува приодот до телесните активности, толкави паузи можно е да бидат многу лоши за нашето расположение. Тоа неодамна го потврди и едно британско истражуање, отркивајќи дека секс барем еднаш неделно е клучот до среќен брак. А еднаш неделно сигурно можете да издвоите време за слатко водење љубов…

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk