Прашање кое мајките не го сакаaт

Објавено на: Jan 03, 2017 од Мама Силвана

Кога ќе стигне новото бебе во семејството или во средината каде што живеете, ќе ве дочека едно посебно прашање. Нема да го избегнете прашањето, а нема да се чувствувате најдобро кога конечно ќе го слушнете.

Дали бебето е добро, е прашање кое мајките постојано го слушаат, и иритира.

Зборот „добро“ е преполн со емоционално значење, но не мора да значи ништо. На пример бебињата кои не спијат, имаат проблем, се борат, плачат, нешто ги мачи сепак не заслужуваат да бидат оквалификувани дека не се добри. А, на прашањето, мајките не знаат како да одговорат.

Бебињата исто така се борат да заспијат, некои да се хранат. Ништо од ова не ги прави помалку добри или помалку лоши.

 


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…