Преубави илустрации на љубовта помеѓу татковците и ќерките

Објавено на: Dec 30, 2016 од Мама Силвана

Мајките и татковците заеднички се грижат за нивните деца, а за посебната врска помеѓу татковците и ќерките не треба да трошиме зборови.

За да се ислустрира оваа посебна и нежна љубов на еден убав начин, младата сликарка Снежана Сош наслика преубави акварели и ги сподели на својот профил на Инстаграм.

Сликите покажуваат дека најголемата моќ на нашите татковци е во во тоа колку се фини, одмерени и нежни спрема своите ќерки.

Секоја слика кај читателите буди различни емоции.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…