Преубави имиња кои ја симболизираат моќта и храброста

Во оваа листа се набројани неколку прекрасни имиња кои имаат различно потекло, но исто значење- ја симболизираат силата, храброста и моќта.

 

Валентина- женско име од латинско потекло
Адира-женско име од хебрејско потекло
Оскар- машко име од скандинавско потекло
Агнус-машко име од келтско потекло
Одри- женско име од англиско потекло
Итан-машко име од хебрејско потекло
Еверт- машко име од англиско потекло
Матилда-женско име од германско потекло
Бријана-женско име од келтско потекло
Грифин- машко име од велшко потело
Келијана- женско име од шкотско потекло
Ендру-машко име од англиско потекло
Валери-женско име од латинско потекло
Меган-женско име од англиско потекло
Бриџит-женско име од ирско потекло
Екон-машко име од африканско потекло

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk