Принцот Џорџ е најмалата модна икона

Објавено на: Dec 29, 2016 од Мама Силвана

Принцот Џорџ, синот на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон е најмладата модна икона.

Се што Кејт ќе избере за Џорџ, тоа е распродадено за рекордно време.

Имено, тригодишниот принц неодамна присуствуваше на божиќна миса на која беше со родителите и сестрата Шарлот.

За таа прилика тој беше облечен во сиво капутче од  марката „Пепа&Цо“ од Шпанија, а овој модел беше распродаден само неколку часа од неговот појавување во јавноста.

The Duke and Duchess of Cambridge and the family of the Duchess attend a Christmas Day service near Bucklebury in southern England, Britain


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…