Природен лифтинг од млеко, шеќер и квасец

Овозможете природен лифтинг за вашта кожа кој лесно ќе го подготвите во домашни услови.

Зацврстете ја и затегнете кожата на лицето со помош на оваа мешавина од природни состојки.

Потребни ви се следниве продукти:

  • две коцки свеж квасец
  • половина шолја топло кравјо млеко
  • една лажица кафен шеќер

Сите наведени состојки добро промешајте ги и ставете од маската на лицето, вратот и деколтето, оставете да дејствува додека не се исуши, а потоа измијте ја со млака вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk