Природен регенератор за мека и сјајна коса

Ако сакате вашата коса повторно да стане здрава, свилена и сјајна, секогаш можете да се потпрете на моќта на зелениот чај.
Благодарение на антиоксидантното својство, зелениот чај им дава заштита на фоликулите на влакната. Освен тоа, содржи висок процент на витаминот Е, кој дејствува смирувачки на кожата на главата, и го забавува лачењето на лојните жлезди, кои се одговорни за мрсна коса.

Во половина литар зовриена вода ставете две вреќички зелен чај, поклопете и оставете да се излади. Со ладниот чај измијте ја косата, оставете да дејствува 5 минтуи, потоа измијте ја косата со млака или со ладна вода.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk