Природен шампон за неверојатно брз раст на косата кој може да го направите дома

Намалете го бројот на паднати влакна и поттикнете го растот на косата со помош на овој ефикасен домашно приготвен шампон од природни состојки.
Косата помалку ќе опаѓа, ќе се интензивира нејзиниот раст, влакното ќе биде појако и посјано.

Потребни ви се слениве состојки:

– Обичен шампон од коприва 750 мл
-Пантенол ( воден раствор ) 100 мл
– АД капки 30 мл
– Рицинусово масло 50 мл
– Две ампули витамин Б

Сите состојки добро промешајте ги.

Шампонот е погоден за редновна употреба.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk