Пролетна маска за сува кожа на лицето

Заблескајте оваа пролет со нежна и негувана кожа на лицето. Доколку имате сува кожа, оваа маска од јаболко може да ви помогне.
За да ја подготвите маската потребни ви се само две состојки, и тоа едно јаболко и една жолчка од јајце.

Јаболкото излупете го и изрендајте го. Во садот со ренданото јаболко додадете ја жолчката и промешајте.

Со смесата намачкајте го лицето и оставете да отстои околу еден час.

Потоа измијте го лицето со млака вода.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk