Пудинг од целер-здрав оброк за вашите најмали

Вкусен и здрав оброк за вашите најмали, препорачливо за деца постари од една година.

 

Потребни состојки:

– 100г целеров корен
– едно варено јајце
– 50 грама кисела павлака
– малку магдонос
– малку сол

Начин на подготовка:

Во сад на оган го стваме целерот да се вари. Откако ќе се свари целерот заедно со вареното јајце ги пасираме. Потоа се додава и павлаката, се зачинува и се служи веднаш.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk