Ракометарот Борко Ристовски стана татко

Чуварот на македонската репрезентативна ракометна мрежа вчера ја доби најубавата животна улога.

Имено тој за прв пат се најде во улогата на татко, а на социјалните мрежи се редеа честитки за новата татковска улога.

Неговата партнерка, шарматната Николина, беше добро чувана далеку од очите на јавноста иако понекогаш можеше да се види како го бодри од трибините на неговите натпревари.

Честитки за новите родители.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk