Рецепт: Вкусни и лесни овошни бомбици

Десерт кој ќе ве воодушеви со неговиот освежителен вкус.
Потребни состојки:

300 г мелени бисквити
3 киви
4 лажици мед
200 г кокос

Начин на подготовка:

Кивите се лупат и се сечат на мали парчиња и се блендираат. Се замесуваат со мелените бисквити и кокосот и се обликуваат топчиња, кои се валкаат во кокосови трошки. Бомбиците треба да отстојат 2 часа во фрижидер.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk