Рецепт за домашен мајонез

Направете вкусен домашен мајонез.

Состојки:

* 2 јајца

* 15 grсенф

* 300 ml масло

* 1 лажичка шеќер

Подготовка:

Сите состојки освен маслото се ставаат во блендер или се мешаат со миксер. Откако убаво ќе се измешаат се додава маслото и се миксира уште 2 минути.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk