Рецепт за највкусните вафли

Објавено на: Jan 09, 2017 од Мама Ане

Ова е смеса за највкусните вафли што сте ги подготвиле до сега.

Потребни состојки:

4 јајца
3 лажици шеќер
3 лажици зејтин
4 лажици млеко
2 лажички ванилин шеќер
2 лажички прашак за пециво
10 лажици брашно

 

Начин на подготовка:

1. Помешајте ги состојките.
2. Ако е смесата премногу ретка или премногу густа, додадете малку повеќе брашно, односно, млеко.
3. Печете ги една по една во вашиот тостер и комбинирајте ги според желбата, со солени или со благи додатоци.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…