Рецепт: Овошна пица

Малку поинаква, секако поздрава, верзија на стандардниот рецепт за пица.

Потребни состојки:

– тесто за пица
– 200 мл овошен јогурт
– исецкано овошје по вкус

Начин на подготовка:

Испечете го готовото тесто за пица на вообичаениот начин и оставете го да се излади. Потоа премачкајте го со овошниот јогурт и распоредете го исечканото овошје врз тестото.
Пријатен апетит.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk