Рецепт: Пилешко месо со сос од соја

Пилешко месо со исклучителен вкус.

Состојки:

¼ филџан мед

1/3 филџан соја сос

½ лажичка црн бибер

4 чешниња лук, изгмечени

Лажица рендан ѓумбир

4 шницли пилешко бело месо со средна големина

Подготовка:

  1. Промешајте ги сите состојки освен пилешкото и ставете ги во кеса за замрзнувач;
  2. Во кесата ставете го и месото. Промешајте се заедно и ставете ја кесата во фрижидер неколку часа, а најдобро е ако може да ја оставите и цела ноќ:
  3. Маринираното пилешко ставете го на плех обложен со алуминиумска фолија и печете го во рерна загреана на 200 степени, околу 45 минути.
  4. Маринадата не се фрла. Додека пилешкото месо се пече, маринадата можете да ја загреете на рингла, па со неа да го премачкувате пилешкото на секое 10-тина минути додека се пече.
Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk