Рецепт: Полнети пиперки со сирење

Идеален рецепт за оние кои што ги сакаат полнетите пиперки, но не се големи љубители на месото.

Потребни состојки:
10 бабури
половина кгр. сирење
4 јајца
масло за јадење

Начин на подготовка:
Иситнете го сирењето со вилјушка и додајте ги изматените јајца. Добро измешајте и со смесата полнете ги веќе исчистените бабури. Наполнетите бабури наместо во рерна пржете ги на во тавче на рингла oд сите страни додека не се заруменат.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk