Рецепт: Посна салата со боранија

Свеж и здрав оброк богат со витамини.

Потребни состојки:

300 гр. варена боранија
100 гр варена брокула
2 варени моркови
100 гр варен грашок
1 лимон
сол

Начин на подготовка:

Сварениот зеленчук исецкајте го на поситни парченца и додајте го грашокот. Зачинете по желба и прелијте со сок од еден лимон.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk