Рецепт: Пролетна крем салата со јајца

Салата со јајца и млад кромид-пролетен оброк полн со витамини, минерали и протеини, а содржи само околу 200 калории.

Потребни ви се само три состојки:

  • 5 јајца
  • 3 млади кромидчиња
  • 4 лажици павлака со ниска количина масти

Подготовката е многу едноставна.

Јајцата се готват тврдо варени а потоа се лупат и се сечат на коцки. Кромидот се сече на помали парченца. Состојките се мешаат со павлаката и се посолува по вкус.

 

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk