Рецепт: Салата од лубеница со босилек

Вкусна комбинација на состојки која ветува вистинско уживање.

Потребни состојки:

  • 200g лубеница исечена на коцки без семки
  • 2 краставици
  • 150g фета сирење
  • Босилек

Начин на подготовка:

Исечканите коцки лубеница помешајте ги со дебели кругови краставица пресечени на половина, па на крај додадете го изронетото сирење. Зачинете со босилек.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk