Рецепт: Традиционална македонска салата

Одлична комбинација со ладен аперитив.

Потребни состојки:

200 гр. Свежи домати сечени на коцки
200 гр. краставици сечени на коцки
40 гр. ситно сечкан кромид
120 гр. пиперки печени и сечени на коцки
40 гр. масло
сол

Подготовката е многу едноставна.

Сето ова се меша, се сервира во чинија за салата и се служи. По желба може да се стави лута пиперка.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk