Рецепт: Турска баклава

Традиционален десерт.

Потребни состојки:

За корите:

  • 500гр танки готови кори
  • 300гр мелени ореви
  • 50гр мелени ф’стаци (за украсување не за фил)
  • 50 гр мелени бадеми
  • 50гр мелени лешници
  • 150-200 гр путерЗа шербетот:
  •  900гр шеќер
  • 900мл вода
  • еден исцеден лимон

Подготовка:
На тивок оган се става да се растопи путерот.
На дното на тепсија во правоаголна форма- оптимално се става една кора, се попрскува со растопениот путер, па се става повторно кора, се попрскува, па се става трета кора која цела се премачкува со четче со путерот. Врз третата кора се става мал дел од претходно подготвената смеса од измелени јатки. Постапката продолжува по истата динамика, секоја 3та кора се реде со јаткастите плодови. Кога е готова баклавата прецизно се сече. Се остава да отстои од 15-30 минути. Баклавата се пече во загреана рерна од 150-180 степени додека не добие совршена боја.
Шербетот се вари на тивок оган.
Кога ќе ја извадите баклавата а исто и шербетот оставете ги да се оладат се додека не бидат млаки.
Додека е млака баклавата се потура со половина од шербетот.
Нека отстои 30 минути и постапката повторете ја со остатокот од шербет.
Се остава да остои преку ноќ.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk