Салата од диња и лубеница во комбинација со пршута

Вкусна комбинација во која ќе уживаат сите љубители на овошјето но и на дименото месо.

Потребни состојки:

 

  • 10 парчиња пршута
  • Неколку листови зелена салата
  • 300g лубеница сечена на коцки
  • Маслиново масло
  • Лимонов сок

Начин на подготовка:

Исечете ја зелената салата и во неа додадете ја лубеницата. Ставете масло и лимон, а врз салатата наредете ги парчињата пршута. Уживајте во незаборавниот вкус.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk