Се е поразлично со второто дете

Објавено на: Dec 31, 2016 од Мама Силвана

Втората бременост и породувањето на жените во просек е полесно. Најголем дел од нив тогаш се посмирени и посигурни во себе, настојуваат да се прилагодат посебно ако првиот пат не се чувствувале дораснати на таа ситуација.

Имаат помалку проблеми со доењето, помалку страв и неспокојство, а и советите на лекарите побрзо и поедноставно се применуваат.

Но нема да имате време со второто бебе да се бавите како со првото бидејќи имате обврски и спрема постарото дете.

Дефинитвно е дека ќе бидете поопуштени и побрзи но и второто дете ќе го сакате како првото.

Ако прашате кој било родител кое дете повеќе го сака, ќе добиете одговор дека такво нешто не можете да одредите.


Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mkКоментари

Би можело да ве интересира и…