Солено или слатко-храната која е омилена на идната мајка го одредува полот на бебето

Интересен е податокот дека според верувањата на нашите баби  дека исхраната во голема мера може да влијае врз одредувањето на полот на бебето.

Според верувањата, доколку сакате да имате девојче и двајцата партнери треба да конзумираат поголема количина на зеленчук и риба, односно жената треба почесто да конзумира слатка храна.

Од друга страна пак, доколку сакате да добиете машко бебе и двајцата партнери треба да јадат поголема количина на месо, да уживаат во солените грицки, а татковците да пијат почесто газирани пијалоци.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk