Со брашно од ленено семе до организам чист од токсини

Со конзумираање на само три лажици брашно од ленено семе наутро, на празен стомак, ќе ги исчистите цревата од целиот токсичен талог што се наталожувал за време на годините.
Секојдневното конзумирање на брашно од ленено семе во период од три недели исто така има позитивен ефект врз намалување на телесната тежина и го потпомага согорувањето на мастите во организмот.

Брашното од лененото семе ги апсорбира и елиминира токсините во дигестивниот тракт и истовремено го намалува нивото на лошиот холестерол во крвта.

Овој тринеделен третман е добредојден и во случај на постоење на други здравствени проблеми како што се воспаление на горниот респираторен тракт, болки во гастоинтестиналниот тракт, колитис, чир на желудникот и дванаесетоплачното црево, болести на утинарниот тракт, циститис и пореметување на метаболистичкиот процес.

Facebook Comments
Мама365.мк ги задржува сите авторски права. Оваа содржина НЕ смее да се копира, размножува или на било кој друг начин да се дистрибуира без писмено одобрение од мама365.мк. Превземањето може да се врши ЕДИНСТВЕНО со наведување на мама365.мк како извор на содржината, со линк до соодветната содржина поставена на изворната страна www.mama365.mk